תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

לא רק ברכבים: תחום ה"ליסינג" מגיע לעולם המשרדים הפרטיים

בעלי מקצועות חופשיים רבים חוששים להתחייב לטווח ארוך ולהשקיע ברכישת משרד לפעילותם • מודל חדש המאפשר רכישת משרד בשיטה קצת אחרת, המזכירה את שיטת ה"ליסינג" המוכרת יותר בעולם הרכב, עשוי לפתור עבורם את הבעיה • מה כוללת עסקה שכזו וכיצד היא מתבצעת

משרדי WEBIZ במגדלי אלון בת"א. מותאמים לבעלי מקצועות חופשיים, המחפשים יוקרה / צילום: אריה בורלא
משרדי WEBIZ במגדלי אלון בת"א. מותאמים לבעלי מקצועות חופשיים, המחפשים יוקרה / צילום: אריה בורלא

הכתבה בשיתוף WEBIZ

אחת הדילמות המרכזיות של בעלי מקצועות חופשיים בשוק, כגון עורכי דין, רואי חשבון, משווקי נדל"ן, יועצים פיננסיים ונותני שירותים למיניהם נוגעת לנושא רכישה או שכירת משרד לעבודה. האופציה של רכישת משרד דורשת, לרוב, לקיחת משכנתא, הלוואה עם ריבית ופריסה למספר רב של תשלומי החזרים. בהשכרה, לעומת זאת, משלם השוכר מדי חודש רק את דמי השכירות, אך המשרד לא בבעלותו. עם זאת, מודל חדש שהושק לאחרונה מאפשר לבעלי מקצועות חופשיים את אופציית ה"ליסינג" במשרדים - לשלם הון ראשוני מצומצם ואת היתרה בתשלומים, כאשר בסוף הדרך המשרד עובר לבעלותם המלאה.

כל העסקה מתבצעת ללא צורך במימון בנקאי, שעבודים ובירוקרטיה מיותרת כגון: שמאות, דוח הכנסות של בני הזוג, "שאלות מעצבנות" ועוד. התהליך נעשה מול היזם בדרך נוחה, מהירה ופשוטה, בדומה להסכם שכירות.

בסוף שנת 2017 הושלמה בנייתם של מגדלי אלון במרכז תל אביב, הסמוכים למחלף רכבת השלום ולגשר יהודית שבנייתו נמצאת בעיצומה. בקומה ה-31 במגדל הקימה חברת WEBIZ, מקבוצת פלא נדל"ן, מתחם של כ-90 משרדים מעוצבים ויוקרתיים. מדובר בקומה שלמה שהמאפיין אותה הוא העובדה כי מדובר במשרדים פרטיים מאובזרים ברמת פרימיום, שמשקיפים על הנוף האורבני של תל אביב, לכיוון הים. כעת, פונה החברה אל בעלי מקצועות חופשיים ומציעה להם לאכלס אותם בשיטת ה"ליסינג".

איך זה עובד? מאיר פלא, בעלי קבוצת פלא נדל"ן, מסביר: "אנחנו מציעים לבעלי מקצועות חופשיים לשלם החל מ-100 אלף שקל למשרד בגודל של כ- 20-25 מ"ר ואת היתרה במשך עשר שנים. הם משלמים תשלום חודשי החל מ-3,500 שקל ללא ריבית ובסוף התקופה המשרדים עוברים לבעלותם המלאה. למתלבטים קיימת גם האפשרות להשכרה בלבד בתנאים אטרקטיביים".

משרד של WEBIZ בקומה ה-31. אווירה מכבדת וייצוגית עם נוף לים / צילום: אריה בורלא

התכנון האדריכלי ועיצוב הפנים

על עיצוב המשרדים הופקד האדריכל אלברט לוין, מומחה עולמי בתכנון משרדים, בעל רקורד עשיר במספר פרויקטים בינלאומיים: "יחסית לפרויקטים מקבילים שלקחתי בהם חלק, אני יכול להעיד שהמפרט שבחרנו למשרדים של WeBiz נותן מענה ליוקרה שמחפשים בעלי מקצועות הממוצבים גבוה. החל מחשיבה על ארונות Custom Made, כיסאות אורתופדיים של מותגים בינלאומיים ועד שלושה סוגי שיש בריצוף".

בנוסף לכך, עוצבו המשרדים במטרה להעניק חוויית פרטיות למשתמשים בהם. כך שניתן יהיה לעבוד בהם בצורה נעימה וגם להעניק שירות אישי ללקוחות. על כך אומר לוין כי "כדי לחזק את הפרטיות כל משרד בנוי בצורה כזאת שיהיה בו מקום לפחות ל-2-3 אורחים נוספים, וגם לאקוסטיקה הקדשנו מחשבה רבה. כבר בשלב העיצוב נתנו דעתנו לכך ששיחות במשרד אחד לא יפריעו למשרד אחר. פלא מוסיף כי "הדגש במשרדי WeBiz הוא על עיצוב ואווירה מכבדת וייצוגית ולכן הם פונים לבעלי מקצועות חופשיים שמחפשים את המאפיינים האלו".

בעלי מקצועות חופשיים, זו ההזדמנות שלכם לרכוש משרד ב"ליסינג". לפרטים הקליקו כאן>>

מיקום אסטרטגי

מבחינה תחבורתית, משרדי WeBiz מאוד נגישים. הם נמצאים בלב הפועם של תל אביב, על ציר איילון, סמוך למחלף השלום, לקו האדום של הרכבת הקלה העתידית, לתחנות אוטובוס רבות וכמובן לתחנת רכבת "השלום". עובדה שעשויה להיות לה השפעה על תשואת הנכס בעתיד.

חדר הישיבות במתחם WEBIZ. כולל טכנולוגיה מתקדמת / צילום: אריה בורלא

סל שירותים בהתאמה אישית

שאלה נוספת שעולה באשר למודל ה"ליסינג" של משרדים היא סוגיית תחזוקת המבנה והשירותים המשותפים שניתנים לבעלי משרדים שחולקים את הקומה. במקרים שבהם אדם רוכש את המשרד מקובל כי הוא אחראי לתחזוקה ולשאר השירותים. במודל השכירות, לעומת זאת, בעלי הנכס מפעילים בדרך כלל חברת ניהול לטיפול בנושא.

במשרדי WeBiz במגדלי אלון פיתחו סל של שירותים יוקרתיים ליושבי המתחם. הוא כולל לצד חדרי ישיבות קומתיים משותפים ושירותי מזכירות משותפים, במידת הצורך, גם חנייה צמודה ושימוש ב-WIFI פרטי. על אף שמדובר במשרדים שממוקמים בלב תל אביב העמוסה, מרתף החנייה של הבניין כולל שש קומות עם לא פחות מ-2,200 מקומות - לשימוש השוכרים (ובעלי המשרדים לעתיד) וכן מתחם לאורחים.

לרשות השוכרים חדרי ישיבות עם טכנולוגיה מתקדמת, המאפשרת קיום פגישות עסקיות אונליין בווידאו וכן שרותי הדפסה בתאום לפי הצורך. בנוסף יש גם חדר כושר וספא שעומד לטובת הרוכשים ללא כל תמורה נוספת. פלא מדגיש כי "בכוונת הקבוצה היזמית לנהל את השירותים הללו עד סוף שנת 2020 מבלי לגבות דמי ניהול".

עוד הוא אומר כי "המודל המוצע אידיאלי לבעלי מקצועות חופשיים - במקום 'לשרוף כסף' הם מקבלים ב"אותו הסכום משרד מפואר בבעלותם במרומי הקומה ה- 31 במגדלי אלון. פלא אף אופטימי באשר למודל שמציעה החברה וצופה כי תוך זמן קצר יאיישו את המתחם 90 שוכרים ושוכרות מאושרים, שיזכו לממש את חלומם. כעת נותר רק לצפות ולראות איך הקומה הופכת שוקקת חיים ומניבה עסקים טובים לכולם.

** אין באמור כדי לתת מצג משפטי מכל סוג ועל המבצע עסקה לקבל יעוץ משפטי פרטני המתאים לצרכיו.

רכישת משרד ב"ליסינג" - לחשוב קדימה ולהתקדם בקריירה. לפרטים הקליקו כאן>>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988