בג"ץ ישדר בשידור חי את הדיון בעתירה לפרסום תמלילי ישיבות הקורונה

מספר גופי תקשורת ובהם גלובס הגישו בינואר 2021 עתירה לחשיפת תמלילי דיוני הממשלה להתמודדות עם משבר הקורונה והטלת המגבלות • הציפייה הייתה כי ממשלת בנט תבחן את העמדה של הממשלה הקודמת ותאפשר את פרסום הפרוטוקולים, אך העמדה המתנגדת נותרה על כנה • ביום שני הקרוב ישדר בג"ץ את הדיון בנושא

ישיבה של קבינט הקורונה, מאי 2020 / צילום: קובי גדעון-לע''מ
ישיבה של קבינט הקורונה, מאי 2020 / צילום: קובי גדעון-לע''מ

בג"ץ ישדר ביום שני הקרוב בשידור ישיר את הדיון בעתירה לחשיפת תמלילי דיוני הממשלה להתמודדות עם המשבר והטלת המגבלות.

גלובס לביהמ"ש: לפרסם הפרוטוקולים של ישיבות הממשלה על הקורונה  
אם תמלילי קבינט הקורונה לא ייחשפו, הציבור לא יוכל למנוע את המחדל הבא 

העתירה הוגשה בינואר 2021 על ידי מספר גופי תקשורת בהם גלובס, הארץ, כלכליסט, התנועה לחופש לחופש המידע ועו"ד שחר בן מאיר. המאבק לחשיפת פרוטוקולי הממשלה בתקופת הקורונה נמשך מאז שנת 2020.

טענת העותרים היא כי יש לפרסם את הפרוטוקולים בשל חשיבותם הציבורית וכי מדובר במשבר אזרחי ולא ביטחוני. לפי העמדה, שהמדינה מבקשת לדחות, תקנון הממשלה המאפשר לחסות את הפרוטוקולים - מנוגד לחוק יסוד הממשלה, הקובע שיקול דעת למזכיר הממשלה, כך שהוא יכול לשנות מהכלל הקובע חיסיון על הדיונים.

באוקטובר האחרון הוציאו הנשיאה אסתר חיות, יצחק עמית וג'ורג' קרא צו נגד הממשלה המורה לה להסביר מדוע לא נמסרים תמלילי ישיבות הממשלה בקשר לניהול משבר הקורונה.

העתירה הוגשה בינואר 2021, לפני קרוב לשנה וחצי. הדיון הקודם בעתירה התקיים ב- 14 ליוני, יום לאחר השבעת הממשלה החדשה. הציפייה היתה כי ממשלת בנט תבחן את העמדה של הממשלה הקודמת ותאפשר את פרסום הפרוטוקולים אך העמדה המתנגדת נותרה על כנה, למעט עמדתו של גנץ שהובאה בפני בג"ץ המבקש לפרסם את הפרוטוקולים.

צרו איתנו קשר *5988